Stowarzyszenie Dobrej Nadziei -
kontakt


Aktualności

Drodzy Seniorzy !!!


Zachęcam do wysłuchania ciekawych i bardzo przydatnych informacji na temat zabezpieczenia się przed oszustami. Co można zrobić, gdzie się udać i "jak się ratować, gdy mleko się rozleje"... 

Ponadto będzie można dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie chronić swoje dane osobowe, które na każdym kroku i wszędzie są potrzebne do podania. Kto może wymagać i do czego Naszych danych osobowych, jak je zabezpieczyć przed ewentualnymi "wyciekami".


Ważna prelekcja przy słodkim poczęstunku dla każdego !!!Biuro Porad Obywatelskich

Stowarzyszenia Dobrej Nadziei

serdecznie zaprasza na bezpłatne

Dni Otwarte na temat

„ŚWIADOMY OBYWATEL – 
NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !!!”

Spotkanie odbędzie się 
przy słodkim poczęstunku

18 września 2017 
o godz. 10:00

Ul. Batorego 5 
(I piętro, pok.16-sala fitness)


-----------------------


III Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+

o „Puchar Prezydenta Miasta Krakowa”

 

Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej serdecznie zaprasza do udziału w III Mistrzostwach Krakowa Seniorów 60+ o puchar Prezydenta Miasta Krakowa, które odbędą się w dniach 27 i 28 września 2017 r. na obiektach KS „Bronowianka” przy ul. Zarzecze 124 A w Krakowie.

Organizatorem Mistrzostw są Zarząd Wojewódzki Małopolskiego TKKF, Urząd Miasta Krakowa – Wydział Sportu i Klub Sportowy „Bronowianka”. Prawo udziału w Mistrzostwach mają Seniorzy, którzy mieszkają na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy uczestnik winien wypełnić i osobiście podpisać kartę uczestnictwa w Mistrzostwach.  
W Naszym CASie wypełnia się kartę, My ją wysyłamy drogą elektroniczną, a Państwo podpisują już na miejscu w dniu Mistrzostw podczas weryfikacji uczestników. Możliwość również zgłoszenia się drogą telefoniczną.

Regulamin III Mistrzostw Krakowa Seniorów 60+ jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF: www.tkkf.com oraz na facebooku: www.facebook.com/TKKF


Więcej informacji można uzyskać telefonicznie, e-mailem lub osobiści u Nas w CASie.

Tel.: 662 – 383 – 382

Uczestnictwo w Mistrzostwach jest bezpłatne !!!

Zgłoszenia należy kierować do dnia 25 września 2017 r. (poniedziałek)

Oprócz dyscyplin konkursowych można również zapisać się na konkurencję pokazowe i w nich bezpłatnie uczestniczyć:

v  Aqua aerobik jest konkurencją pokazową na basenie K.S. „Bronowianka”. W pokazie wystąpi zespół ćwiczący pod kierunkiem Instruktora. Wszyscy chętni Seniorzy 60+ do wzięcia udziału w zajęciach w wodzie mogą zgłosić swój udział. Obowiązuje strój kąpielowy, czepek i klapki na nogi.

v  Nordic Walking jest również pokazem chodzenia z kijami zademonstrowany przez zespół seniorów. Instruktaż będzie prowadzić instruktor. Grupy zorganizowany pod opieką instruktorów odbędą marsze rekreacyjne po wyznaczonej trasie. W pokazie, instruktarzu i marszu udział biorą wszyscy chętni Seniorzy 60+ ze swoimi kijami. W sekretariacie Mistrzostw oraz w Naszym CASie będzie można wypożyczyć kije.

v  Slow Jogging także jest konkurencją pokazową na boisku trawiastym K.S. „Bronowianka”. W pokazie wystąpi instruktorka, następnie pod jej kierunkiem odbędzie się trening. Wszyscy chętni seniorzy 60+ do wzięcia udziału w treningu mogą zgłosić swój udział.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ, BO ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!


 

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI ZDOBYCIA PUCHARU PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA, A TAKŻE Z UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH POKAZOWYCH !!!


-----------------------

Szanowni Państwo, 

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej serii zajęć komputerowych dla początkujących. 

Zajęcia są skierowane głównie do osób, które nie miały lub miały ograniczony kontakt z obsługą komputera. Kurs będzie miał charakter praktyczny i zawierał będzie m.in. poniższe zagadnienia: 

-podstawowe operacje na plikach i folderach 
-rysowanie (w szczególności jako ćwiczenie pracy z myszką) 
-pisanie dokumentów tekstowych, pism 
-podstawowa obsługa arkuszy kalkulacyjnych 
-obsługa przeglądarki Internetowej 
-wyszukiwanie informacji w Internecie np. wiadomości, pogody, zdjęć itd. 
-obsługa poczty e-mail i kontakt ze znajomymi 
-zakupy przez Internet 
-encyklopedia, słownik, tłumacz języków obcych, nauka języków obcych 
-transport (mapy, wskazówki dojazdu) 
-oglądanie filmów, słuchanie radia 
-wiele przydatnych stron Internetowych 

Zajęcia będą obywać się we wtorki w godzinach 11:00 - 13:00 i potrwają około trzy miesiące. Start 5 września. Zapisy osobiście w naszym CAS lub pod numerem tel. 662 383 382. Liczba komputerów/miejsc ograniczona.

Zapraszamy!

-----------------------

Drodzy Seniorzy !

W miesiącu SIERPIEŃ nadal trwają wakacje przez co nasze Centrum Aktywności Seniora również będzie działać z pewnymi ograniczeniami :)

W tym miesiącu 25 sierpnia przewidziana jest całodniowa wycieczka na Baseny Mineralne Solec-Zdrój , jednakże szczegółowy plan wycieczki będzie podany w pierwszej połowie miesiąca. Osoby zdecydowane zachęcam do zapisania się na wycieczkę. Możliwość zapisu tylko i wyłącznie po uiszczeniu opłaty 50zł (w przypadku rezygnacji z wycieczki opłata ta nie będzie zwracana). W tej kwocie mieści się przejazd w obie strony, wejście na baseny oraz ubezpieczenie. Ilość miejsc ograniczona !

Spacery po Krakowie z oprowadzaniem również będą się zawsze rozpoczynać o godz. 09:00 przy Kościele Św. Wojciecha na Rynku Głównym koło Sukiennic :)

Nordic Walking również w tym miesiącu rozpoczynać się będzie zawsze o godz. 10:00 przy pomniku Wyspiańskiego przed wejściem do Muzeum Narodowego (naprzeciwko przystanku Cracowia)

-----------------------

W miesiącu LIPIEC są już wakacje przez co nasze Centrum Aktywności Seniora będzie działać z pewnymi ograniczeniami :) 

W tym miesiącu 19 lipca przewidziana jest integracyjna wycieczka do naszego krakowskiego Zoo, jednakże szczegóły będą podane w połowie miesiąca. Osoby chętne do uczestnictwa zachęcam do zapisania się na listę. Ilość miejsc ograniczona ! Spacery po Krakowie z oprowadzaniem będą się zawsze rozpoczynać o godz. 09:00 przy Kościele Św. Wojciecha na Rynku Głównym koło Sukiennic :) Nordic Walking również będzie miał stałe miejsce spotkań - rozpoczynać się będzie zawsze o godz. 10:00 przy pomniku Wyspiańskiego przed wejściem do Muzeum Narodowego (naprzeciwko przystanku Cracowia)

-----------------------

Szanowni Seniorzy !


W miesiącu CZERWIEC w naszym Centrum aktywności Seniora będzie się dużo działo :)

Dnia 01 czerwca 2017r. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie pt. "Profilaktyka zaburzeń słuchu" z możliwością bezpłatnego zbadania słuchu w sali fitness (I piętro, pok.12). Są jeszcze ostatnie wolne miejsca, zachęcam do zapisania się !

Dnia 21 czerwca 2017r. wybierzemy się odwiedzić dom Św. Jana Pawła II czyli Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 32 oraz muzeum. Naszym przewodnikiem będzie wykwalifikowana Pani Wanda - nasza Seniorka :) Zbiórka będzie o godz. 12:00 przed Sanktuarium. Osoby chętne do uczestnictwa zachęcam do zapisania się na listę. Ilość miejsc ograniczona !

Dnia 23 czerwca 2017r. planowana jest całodniowa wycieczka do Zakopanego i na baseny termalne. Koszt wycieczki to 50zł, w tym przejazd w obie strony wynajętym transportem, zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego (Gmach Główny) wraz z przewodnikiem oraz wejście na baseny termalne. Przewidziany jest również czas wolny :) Więcej szczegółów będzie podana w połowie czerwca. Możliwość zapisania się na wycieczkę przy uiszczeniu opłaty. Polecam !!!!

Zajęcia ZDROWY TRYB ŻYCIA w czerwcu będą mieć swoją kontynuację i będą się odbywać we czwartki w godz. 11:00-13:00 :)

W czerwcu rozpoczyna się również cykl Spacerów po Krakowie, które będą odbywać się co drugi piątek w godz. 09:00 - 12:00. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się już 02 czerwca 2017r. Miejsce zbiórki to kościół Św. Wojciecha o godz 9:00. Obowiązują zapisy :)

Co drugi piątek rozpoczynając od 09 czerwca 2017r. o godz. 10:00 będą również spacery z kijkami Nordic Walking. Trasa również będzie podana z początkiem przyszłego tygodnia. Również obowiązują zapisy :)
  

-----------------------


Drodzy Seniorzy!

Informujemy, że zmienił się numer telefonu kontaktowego naszego Centrum Aktywności Seniora.

Nowy numer telefonu to: 662 383 382

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.


Newsy

13.09.2017 ŚWIADOMY OBYWATEL – NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !!! - Dzień otwarty Biura Porad Obywatelskich


czytaj »